Blog

Moodboard , czyli zapraszamy do tablicy.

Czym jest moodboard  i dlaczego warto spróbować takiego rozwiązania ?

Moodboard  – w dużym skrócie, oznacza kolaż składający się z wielu elementów które projektant czy architekt wnętrz  planuje wykorzystać w aranżacji mieszkania, salonu czy łazienki. To narzędzie, które możemy uznać za wstęp do projektu oraz początek rozmów z Inwestorem.

Bywa i tak, że już podczas pierwszej rozmowy nasi projektanci pokazują materiały, próbki płytek czy wzorniki kolorów. Prawda jest taka, że o wnętrzach możemy rozmawiać godzinami,  ale! większość z nas jest wzrokowcami i działamy na zasadzie emocji – to mi się podoba – tego chcę w swoim wnętrzu albo – wszystko tylko nie kolor niebieski ! 

Stworzenie moodboardu to najprzyjemniejszy moment. To pobudzanie wyobraźni, rozmowy, dyskusje. Nasi projektanci mają głowy pełne pomysłów i zaplecze w postaci najpiękniejszych wzorów płytek, luster oraz dizajnerskich dodatków. Połączenie wszystkiego to kwestia chwili, czasami dłuższej, czasami krótszej – w trakcie której rodzą się najlepsze wizje.

Pamiętajmy, że moodboard nie zastąpi nam projektu wnętrz, jest to tablica inspiracji która pomoże w komunikacji na płaszczyźnie Inwestor-Projektant. Wybór produktów jest tak samo ważny jak eliminacja. Rozmowa, wybór, eliminacja, rozmowa i akceptacja – w dużym skrócie 🙂

Mamy to szczęście, że pracujemy z najciekawszymi producentami, w  związku z tym, każdy produkt wykorzystany w naszym moodboard jest dostępny w naszych salonach łazienek. Od listwy przypodłogowej zaczynając, na oświetleniu kończąc. Szukając pomysłów na aranżację swojego wnętrza, zajrzyj do naszych salonów łazienek lub zrób to online – znajdziesz je tu:

Instagram

Facebook 

Homebook

Studio Projektowe Inspiracje 

Zapraszamy do obejrzenia przykładowych wersji naszych moodboardów  :

?