Blog

Płytki inspirowane marmurem

Carrara i Calacatta, to hasła, które coraz więcej osób zna i które są drogowskazem do znalezienia wymarzonej kolekcji płytek ceramicznych inspirowanych marmurem.

Dlaczego płytki inspirowane marmurem zyskały tak wielu zwolenników i dlaczego tak chętnie wykorzystywane są w projektach wnętrz?

Powodów jest wiele, ale za najważniejszy możemy uznać fakt, że płytki inspirowane marmurem nadadzą każdemu wnętrzu elegancji i blasku który nie przemija.

Który format wybrać?

Od małych formatów po spieki kwarcowe – producenci oddają w Wasze ręce różne wielkości płytek. Matowe lub w połysku, podłogowe lub ścienne, w standardowej grubości  10mm oraz produkowane w tzw. technologii slim ( 6mm) .

Producenci dobrze wiedzą, że tylko na większej płaszczyźnie można zobaczyć najpiękniejsze wzory marmuru. Wielkość płytki ma oddać nie tylko wzór ale naturalny format marmuru, dlatego kolekcje w formatach od 60×120, 75×150, 120×240 a nawet większych są hitem w ostatnim czasie.

Płytki inspirowane marmurem czy prawdziwy marmur – co wybrać ?

            Marmur od wielu lat uchodził za symbol luksusu i skradł serca miłośników pięknych wnętrz. Nic dziwnego, że wielu architektów i projektantów wnętrz wykorzystuje go w swoich projektach a zapytań Klientów o najnowsze kolekcje jest coraz więcej.

Prawdziwy marmur – pisząc wprost- jest materiałem bardzo kosztownym. Dodatkowo, w przeciwieństwie do płytki – marmur nie jest tak odporny na przebarwienia – plamy z kawy, wina czy herbaty stanowią dla niego zagrożenie. Nie jest też odporny na wilgoć oraz środki chemiczne – co w przypadku podłóg czy blatów może stanowić problem.

Dlatego z powodzeniem można wykorzystać najpiękniejsze kolekcje płytek ceramicznych inspirowanych marmurem, nie wymagają impregnacji ( jak w przypadku prawdziwego marmuru) są odporne na zabrudzenia oraz co dla wielu osób jest ważne – również mogą być stosowane przy ogrzewaniu podłogowym.

Płytki tylko na podłogę i ścianę?

Od niedawna istnieje trend na wykorzystanie płytek w większym formacie i technologii slim (6mm) na powierzchni stołów blatów, frontów meblowych. To doskonała opcja, by wprowadzić do wnętrza nowoczesny dizajn.

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu swojego domu zastosujesz płytki inspirowane marmurem – zyskasz ponadczasową elegancję.

Jeśli szukasz najpiękniejszych wzorów płytek ceramicznych, odwiedź nasz salon w Toruniu lub Włocławku. Nasi Doradcy i Projektanci pomogą w wyborze i stworzą łazienkę Twoich marzeń.

Poniżej zostawiamy Ci jeden z projektów naszego studio projektowego Inspiracje.

Jeśli chcesz zamówić projekt swojej wymarzonej łazienki, kliknij tu .

ZAPRASZAMY !

?