Bez kategorii,Blog

Co powiecie na tapetę w łazience?

 Tapeta w łazience ? Hit czy Kit ?

Łazienka = płytka ceramiczna. To bardzo tradycyjne i słuszne podejście do aranżacji łazienki. Płytki ceramiczne cieszą się od lat ogromną popularnością i to od wyboru płytek zaczynamy (najczęściej )urządzanie swojej łazienki.

Ale ! Od niedawna wielu z Was łączy płytkę z tapetą czego efekty bywają spektakularne.

Tapety winylowe, laminowane czy z włókna szklanego dostępne są już w najbardziej modnych wzorach. Którą tapetę wybrać do łazienki ?

Tapety pokryte folią PCV czyli tapety winylowe, idealnie sprawdzają się jako dekoracja ścian. Z reguły charakteryzują się wysoką odpornością na zmywanie. Jeśli chcemy mieć pewność, że tapeta ma naprawdę dobre parametry wytrzymałości, zdecydujmy się na tapety winylowe. Takie, które produkowane są na flizelinie, zamiast tradycyjnej papierowej warstwie.

Tapety z włókna szklanego są równie odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dobrze odnajdują się w wilgotnych pomieszczeniach, są wodoszczelne, więc świetnie nadadzą się do łazienki.  A tapety laminowane? Te tapety będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia, na przykład ze szła.Więc mogą być mniej odporne na uszkodzenia i ich montaż będzie wymagać dodatkowych nakładów finansowych.

To tylko część informacji, które powinny Ci wystarczyć na początku drogi w poszukiwaniu idealnej tapety. Jeśli chcesz zobaczyć i dotknąć tapety w różnym wykończeniu, od więcej niż jednego producenta –  zapraszamy do naszych salonów łazienek. Nasi Doradcy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję😊

Zobacz,  jakie propozycje łazienek z wykorzystaniem  tapety przygotowali nasi Projektanci

Szukając pomysłów na aranżację swojego wnętrza, zajrzyj do naszych salonów łazienek lub zrób to online – znajdziesz je tu:

Instagram

Facebook 

Homebook

Studio Projektowe Inspiracje 

?